Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

19
aetos64 έγραψε:
αιτωλος έγραψε:Αλλα λενε οι προφητες,αλλα ποιος τους διαβαζει
Τι λένε δηλαδή Αιτωλέ;
Οτι,οταν κανουν σχεδια ανθρωπακια σαν τον Κισιγκερ και τον Παικ,γελαει ο Θεος.
Αλλα ποιος πιστευει στον Θεο;;

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

20
αιτωλος έγραψε:
aetos64 έγραψε:
αιτωλος έγραψε:Αλλα λενε οι προφητες,αλλα ποιος τους διαβαζει
Τι λένε δηλαδή Αιτωλέ;
Οτι,οταν σχεδιαζουν ανθρωπακια σαν τον Κισιγκερ και τον Παικ,γελαει ο Θεος.
Αλλα ποιος πιστευει στον Θεο;;
Μήπως όμως αυτά τα ανθρωπάκια, όργανα του διαβόλου, τα δίνουμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι, λόγω των παθών μας, εξουσία να κάνουν ότι κάνουν καί αυτά τα επιτρέπει ο Θεός μπας καί καταλάβουμε κάποια ώρα τι κάνουμε;

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

21
aetos64 έγραψε:Μήπως όμως αυτά τα ανθρωπάκια, όργανα του διαβόλου, τα δίνουμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι, λόγω των παθών μας, εξουσία να κάνουν ότι κάνουν καί αυτά τα επιτρέπει ο Θεός μπας καί καταλάβουμε κάποια ώρα τι κάνουμε;
Αρα πιστευεις και εσυ οτι η καταληξη θα ειναι η μετανοια.
Παλι εξω πεφτουν τα ανθρωπακια.
Ειδικα τα ονειρα που κανουν για το Ισραηλ,ειναι πραγματικα για γελια.
Δεν διαβαζουν οι δυστυχοι και μωροι, προφητες Π.Διαθηκης, για να δουν οτι απ'τον πολεμο οι Εβραιοι θα βγουν Χριστιανοι τελικα.

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

22
αιτωλος έγραψε:
aetos64 έγραψε:Μήπως όμως αυτά τα ανθρωπάκια, όργανα του διαβόλου, τα δίνουμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι, λόγω των παθών μας, εξουσία να κάνουν ότι κάνουν καί αυτά τα επιτρέπει ο Θεός μπας καί καταλάβουμε κάποια ώρα τι κάνουμε;
Αρα πιστευεις και εσυ οτι η καταληξη θα ειναι η μετανοια.
Παλι εξω πεφτουν τα ανθρωπακια.
Ειδικα τα ονειρα που κανουν για το Ισραηλ,ειναι πραγματικα για γελια.
Δεν διαβαζουν οι δυστυχοι και μωροι, προφητες Π.Διαθηκης, για να δουν οτι απ'τον πολεμο οι Εβραιοι θα βγουν Χριστιανοι τελικα.
Πες μου Αιτωλέ μία περίοδο στην ανθρώπινη ιστορία, που η πλοιοψηφία έστω, της ανθρωπότητος να ειχε μετανοήσει! Μία μόνο μία, καμμία!

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

26
Ζαχ. 13,4 καὶ ἔσται ἐν τῇ ἡμέρᾳ ἐκείνῃ καταισχυνθήσονται οἱ προφῆται, ἕκαστος ἐκ τῆς ὁράσεως αὐτοῦ, ἐν τῷ προφητεύειν αὐτόν, καὶ ἐνδύσονται δέῤῥιν τριχίνην ἀνθ᾿ ὧν ἐψεύσαντο.
Ζαχ. 13,9 καὶ διάξω τὸ τρίτον διὰ πυρὸς καὶ πυρώσω αὐτούς, ὡς πυροῦται τὸ ἀργύριον, καὶ δοκιμῶ αὐτούς, ὡς δοκιμάζεται τὸ χρυσίον· αὐτὸς ἐπικαλέσεται τὸ ὄνομά μου, κἀγὼ ἐπακούσομαι αὐτῷ καὶ ἐρῶ· λαός μου οὗτός ἐστι, καὶ αὐτὸς ἐρεῖ, Κύριος ὁ Θεός μου.

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

27
αιτωλος έγραψε:Ζαχ. 13,4 καὶ ἔσται ἐν τῇ ἡμέρᾳ ἐκείνῃ καταισχυνθήσονται οἱ προφῆται, ἕκαστος ἐκ τῆς ὁράσεως αὐτοῦ, ἐν τῷ προφητεύειν αὐτόν, καὶ ἐνδύσονται δέῤῥιν τριχίνην ἀνθ᾿ ὧν ἐψεύσαντο.
Ζαχ. 13,9 καὶ διάξω τὸ τρίτον διὰ πυρὸς καὶ πυρώσω αὐτούς, ὡς πυροῦται τὸ ἀργύριον, καὶ δοκιμῶ αὐτούς, ὡς δοκιμάζεται τὸ χρυσίον· αὐτὸς ἐπικαλέσεται τὸ ὄνομά μου, κἀγὼ ἐπακούσομαι αὐτῷ καὶ ἐρῶ· λαός μου οὗτός ἐστι, καὶ αὐτὸς ἐρεῖ, Κύριος ὁ Θεός μου.
Αυτά τα άγια λόγια εσύ τα συνδιάζεις με το επιχείρημα σου, καμμία σχέση!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”