MHNYMA

1
ΜΕΤΑΝΟΗΣΑΤΕ,ΚΛΑΥΣΑΤΕ,ΘΡΗΝΗΣΑΤΕ,ΠΕΝΘΗΣΑΤΕ,ΝΗΣΤΕΥΣΑΤΕ,ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΤΕ.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΕΡΧΕΤΑΙ,ΕΡΧΕΤΑΙ....ΣΦΑΓΗ.
ΚΑΚΟ,ΑΝΕΜΟΘΥΕΛΛΑ ΤΗ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΙΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ
.
Εικόνα

Re: MHNYMA

2
Gladiator έγινες και Προφήτης Ηλίας?

Αυτό το έρχεται,ερχεται νέος ήμουν και γέρασα να το ακούω!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: MHNYMA

3
emman έγραψε:Gladiator έγινες και Προφήτης Ηλίας?

Αυτό το έρχεται,ερχεται νέος ήμουν και γέρασα να το ακούω!
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ,
ουδέποτε αστειεύθην με πνευματικά θέματα..
ανέγνωσε εις βάθος την γραφήν και θα ΄΄ιδείς΄΄πως τούτα δεν χωρούν αμφιβολίας.

Το μύνημα είναι σαφές και όστις εν-νόησε...νόησε
Εικόνα

Re: MHNYMA

4
phpBB [video]



Αυτόν εννοείς?
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: MHNYMA

5
Αυτός που έρχεται εν ονόματι Αυτού που ηγείται της Αληθείας και της Δικαιοσύνης
δεν έρχεται ως ένας απλός άνθρωπος «άρχων»
ή
ως ένας από τους παλαιούς προφήτας, γιά να υποστή την ανθρώπινη κριτική και καταδίκη, αλλά σαν πρόδρομος του μέλλον­τος να έλθη «μετά δόξης κρίναι ζώντας καί νεκρούς». ‘Ερχεται μετά παρρησίας.....

Ο Προφήτης Ηλίας καταδεικνύει τούτα που
εκ μέρους μας πρεπει να γίνουν...
και εκείνα που στον κόσμο θα γίνουν.
Ο Προφήτης Ηλίας ζεί αναμεσά μας και αυτός θα καταδείξει τον Αντίχριστο...

ο εκ πενίας έρχεται ως προκεχειρισμένος.

Πρίν απαντήσεις εννόησε την αλήθεια των λόγων τούτων, και ύστερα
απάντησε.
Εικόνα

Re: MHNYMA

6
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ,
ουδέποτε αστειεύθην με πνευματικά θέματα..
ανέγνωσε εις βάθος την γραφήν και θα ΄΄ιδείς΄΄πως τούτα δεν χωρούν αμφιβολίας.

Το μύνημα είναι σαφές και όστις εν-νόησε...νόησε
Καταρχήν δεν με λένε Εμμανουήλ.


Περιμένω να μου παραθέσεις το σχετικό απόσπασμα.

Ο Προφήτης Ηλίας καταδεικνύει τούτα που
εκ μέρους μας πρεπει να γίνουν...
και εκείνα που στον κόσμο θα γίνουν.Ο Προφήτης Ηλίας ζεί αναμεσά μας και αυτός θα καταδείξει τον Αντίχριστο...
Βλέπω τα αλλάζεις σιγά σιγά...

Τον Προφήτη Ενώχ ξέχασες!

ο εκ πενίας έρχεται ως προκεχειρισμένος.

Πρίν απαντήσεις εννόησε την αλήθεια των λόγων τούτων, και ύστερα
απάντησε.
Μην μπούμε πάλι στο ίδιο τριπάκι και λέμε πάλι για τον υποτιθέμενο εκ πενίας!

Για τον Προφήτη Ηλία που ανέφερες πως ξέρεις ότι βρίσκεται αναμέσα μας?

Εχεις κάποια πληροφορία,κάποια απόδειξη?
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: MHNYMA

7
emman έγραψε:
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ,
ουδέποτε αστειεύθην με πνευματικά θέματα..
ανέγνωσε εις βάθος την γραφήν και θα ΄΄ιδείς΄΄πως τούτα δεν χωρούν αμφιβολίας.

Το μύνημα είναι σαφές και όστις εν-νόησε...νόησε
Καταρχήν δεν με λένε Εμμανουήλ.


Περιμένω να μου παραθέσεις το σχετικό απόσπασμα.

Ο Προφήτης Ηλίας καταδεικνύει τούτα που
εκ μέρους μας πρεπει να γίνουν...
και εκείνα που στον κόσμο θα γίνουν.Ο Προφήτης Ηλίας ζεί αναμεσά μας και αυτός θα καταδείξει τον Αντίχριστο...
Βλέπω τα αλλάζεις σιγά σιγά...

Τον Προφήτη Ενώχ ξέχασες!

ο εκ πενίας έρχεται ως προκεχειρισμένος.

Πρίν απαντήσεις εννόησε την αλήθεια των λόγων τούτων, και ύστερα
απάντησε.
Μην μπούμε πάλι στο ίδιο τριπάκι και λέμε πάλι για τον υποτιθέμενο εκ πενίας!

Για τον Προφήτη Ηλία που ανέφερες πως ξέρεις ότι βρίσκεται αναμέσα μας?

Εχεις κάποια πληροφορία,κάποια απόδειξη?
Φυσικά και έχω πληροφορία..
(ότι έχω γράψει με τη χάρη του Χριστού τα έχω δώσει με πάσαν σοβαρότητα)

Ο Ηλιας ακομη ζη και ειναι με το σωμα του,αλλα κανεις δεν τον γνωριζει.Ζη και ο Ενωχ και συναναστρεφεται με πολλους,αλλα κανεις δεν τον αναγνωριζει.Ζη και ο Ιωαννης ο θεολογος.Υπαρχει και ζη, στον κοσμο σαν μαργαριτης μεσα στον βορβορο.Αφεθηκε με το σωμα πανω στη γη σαν αντιπροσωπος του Ιησου Χριστου,για να τον εξιλεωνει για τις αμαρτιες μας, και για να τον αποτρεπη, να μας εξαλειψη απο τη γη,καθε φορα που δικαιως οργιζεται βλεποντας τα παραπτωματα μας να πληθαινουν.
Αρκετοι αγιοι τους ειδαν.Δεν το φανερωσαν ομως εξ`αιτιας της απιστιας και της περιεργειας των ανθρωπων
.(ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΙΑ ΧΡΙΣΤΟΝ ΣΑΛΟΣ)
Εικόνα

Re: MHNYMA

8
Φυσικά και έχω πληροφορία..
(ότι έχω γράψει με τη χάρη του Χριστού τα έχω δώσει με πάσαν σοβαρότητα)

Ο Ηλιας ακομη ζη και ειναι με το σωμα του,αλλα κανεις δεν τον γνωριζει.Ζη και ο Ενωχ και συναναστρεφεται με πολλους,αλλα κανεις δεν τον αναγνωριζει.Ζη και ο Ιωαννης ο θεολογος.Υπαρχει και ζη, στον κοσμο σαν μαργαριτης μεσα στον βορβορο.Αφεθηκε με το σωμα πανω στη γη σαν αντιπροσωπος του Ιησου Χριστου,για να τον εξιλεωνει για τις αμαρτιες μας, και για να τον αποτρεπη, να μας εξαλειψη απο τη γη,καθε φορα που δικαιως οργιζεται βλεποντας τα παραπτωματα μας να πληθαινουν.
Αρκετοι αγιοι τους ειδαν.Δεν το φανερωσαν ομως εξ`αιτιας της απιστιας και της περιεργειας των ανθρωπων.(ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΙΑ ΧΡΙΣΤΟΝ ΣΑΛΟΣ)

Εννοείς ότι ζουν επάνω στην γη μέσα στο πέρασμα των χρόνων?
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: MHNYMA

9
emman έγραψε:

Εννοείς ότι ζουν επάνω στην γη μέσα στο πέρασμα των χρόνων?


Ο Προφήτης Ηλίας γυρίζει μέσα στον κόσμο και κάθε 100 χρόνια ανακαινίζεται. Δεν ξαναγεννιέται. Ανακαινίζεται σημαίνει ότι από παλιός γίνεται καινούριος. Γιατί δεν θα μπορούσε εκείνο το σώμα το αρχικό να ζει 3000 χρόνια· θα είχε λιώσει τόσες φορές.

Δεν είναι αλλού, είναι εδώ ο Προφήτης Ηλίας. Το ξέρουμε πολύ καλά, γιατί δεν πέθανε. Επιφυλάσσεται να έρθει στις μέρες του αντιχρίστου, για να αντιμετωπίσει πρόσωπο με πρόσωπο τον σατανά. Και ο αντίχριστος θα τον θανατώσει, γιατί στη Βασιλεία των Ουρανών δεν πάει σάρκα και αίμα. Πρέπει να γευθεί τον θάνατο κι αυτός και θα αναστηθεί την τρίτη ημέρα, όπως αναστήθηκε ο Κύριος.


Θα είναι το σώμα του τρεις μέρες μέσα στην πλατεία των Ιεροσολύμων και την τρίτη μέρα, άξαφνα, εκεί που θα είναι ξαπλωμένος και εγκαταλελειμ- μένος (γιατί είναι εκ Θεού να μην τον μαζέψουν, να τον βάλουν σε κάσα, σε κανένα δωμάτιο ή σε καμιά εκκλησία), θα σηκωθεί, θα αναστηθεί και θα τον δουν οι άνθρωποι και θα τρομάξουν. Θα τον βλέπουν όλοι! Μετά από εκεί, μετά την ανάσταση δηλαδή, τότε, λέει, θα τον αρπάξει το σύννεφο και θα τον βλέπουν σαν τον ήλιο να πηγαίνει ψηλά εν πομπή, με πλήθος Αγγέλων να τον ανεβάζουν στη Βασιλεία των Ουρανών.

Ο Προφήτης τώρα δεν φανερώνεται ότι είναι αυτός. Θα φανερωθεί τον έσχατο καιρό, τις μέρες του αντιχρίστου. Μπορεί να έρχεται, έρχεται στο Δαδί εδώ, να ζητάει ένα κομματάκι ψωμί σαν ζητιάνος, αλλά δεν φανερώνεται πως είναι ο Προφήτης Ηλίας. Έτσι πάει και ζει. Θα πεις, δεν έχει ανάγκη από ψωμί, γιατί τον ταΐζει ο Κύριος, του δίνει Ζωή μέσα στη ζωή, δεν έχει ανάγκη από ψωμιά και φαγητά όπως είναι τα δικά μας τώρα, κατάλαβες;
(ΓΕΡΩΝ ΑΜΒΡΟΣΙΟΣ ΛΑΖΑΡΗΣ)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”

cron