Re: MHNYMA

281
π. Λεόντιος Σάμου:

το κακό και ο μεγάλος πόλεμος που προετοιμάζουν οι χώρες που δεν έχουν σταυρό στην σημαία τους και αυτοί που τις κατευθύνουν πλησιάζει και μοιάζει σαν το νερό που το μαζεύει τ΄ αυλάκι μετά γίνεται χείμαρρος και ποτάμι και στο τέλος πλημμυρίζει την πεδιάδα και σκεπάζει την γη.
Εικόνα

Re: MHNYMA

282
ΤΟ ΣΚΗΝΩΜΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΗΡΘΕ ΜΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΘΕΙ Ο ΛΑΟΣ,ΓΙ`ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Η ΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΡΙ.
http://apantaortodoxias.blogspot.gr/201 ... st_90.html
Εικόνα

Re: MHNYMA

283
Τα μακρινά κοντά έγιναν....

Στεναχωριέμαι για την Ευρώπη, γιατί θα καταστραφεί όπως η Καπερναούμ. Οι περήφανοι πύργοι της θα γκρεμιστούν, θα καταστραφούν και οι λεωφόροι της θα μετατραπούν σε τόπους που θα φυτρώσουν θάμνοι με αγκάθια, όπου θα κάνουν τη φωλιά τους τα φίδια. Στον τόπο που τώρα ακούγονται φωνές εναντίον του Χριστού, θα ακούγονται κραυγές από κουκουβάγιες και ουρλιαχτά από τσακάλια.
Τη στιγμή που η Ευρώπη νόμισε για τον εαυτό της πως εκπολιτίστηκε, τότε ήταν και πού αγρίεψε. Τη στιγμή που νόμισε πως τα ήξερε όλα, τότε ήταν και που παραφρόνησε. Την στιγμή που νόμισε πως απέκτησε μεγάλη δύναμη, τότε ήταν και που έχασε όλη της τη δύναμη.
Ορίστε, αδελφοί μου, το αντικείμενο μελέτης και διδαχής.
Δοξάστε τον Χριστό, τον Θεό, για να σας δοξάσει και αυτός στη βασιλεία των ουρανών. Αμήν
.
Άγ. Νικόλαος Βελιμίροβιτς
Εικόνα

Re: MHNYMA

284
Άκουγα το γέροντα ασκητή να μου λέει όσα εδώ και είκοσι (20) χρόνια γνώριζα,πως ήλθε ο καιρός, ο καιρός που γνώριζα,
ή μάλλον ο καιρός που νόμιζα πως θα έλθει;

Τον Αύγουστο παιδί μου θα ΄΄πιαστούμε΄΄ με τους Τούρκους,
Τον Αύγουστο γιαυτό να προετοιμαστείς οι άλλοι δεν θα το πιστέψουν,και εύχομαι να μην γίνει τούτο που είδα.
ένα δάκρυ κύλησε στο μαγουλό του και με ένα του νεύμα χαμογέλασε στην εικόνα της Τριχερούσσας,σαν να πήρε την ευλογία ή σαν να την ευχαρίστησε που ο ουρανός του το αποκάλυψε.

Τον Αύγουστο παιδί μου.τον Αύγουστο.
Εικόνα

Re: MHNYMA

285
GLADIATOR έγραψε:Άκουγα το γέροντα ασκητή να μου λέει όσα εδώ και είκοσι (20) χρόνια γνώριζα,πως ήλθε ο καιρός, ο καιρός που γνώριζα,
ή μάλλον ο καιρός που νόμιζα πως θα έλθει;

Τον Αύγουστο παιδί μου θα ΄΄πιαστούμε΄΄ με τους Τούρκους,
Τον Αύγουστο γιαυτό να προετοιμαστείς οι άλλοι δεν θα το πιστέψουν,και εύχομαι να μην γίνει τούτο που είδα.
ένα δάκρυ κύλησε στο μαγουλό του και με ένα του νεύμα χαμογέλασε στην εικόνα της Τριχερούσσας,σαν να πήρε την ευλογία ή σαν να την ευχαρίστησε που ο ουρανός του το αποκάλυψε.

Τον Αύγουστο παιδί μου.τον Αύγουστο.
Από το στόμα σου,και στου Αυγουστου το αφτι!!!!!

Re: MHNYMA

286
Γιώργος έγραψε:Από το στόμα σου,και στου Αυγουστου το αφτι!!!!!
Γιωργο θα μου επιτρεψεις να το παιξω λιγο Γιωργος;;
Ναι ειπες;;;;;;Δεν ακουσαααααααααααα
Αααα ναι. :flag
Το λοιπον
Απο αυριο ξεκινα συνεχιζεται το παγκοσμιο οικονονομικο κραχ.
Την τεταρτη 8/7 παραιτειται ο τυφλος και κασσιδιαρης Παυλοπουλος και εχουμε πολιτειακη ανωμαλια.
Την πεμπτη 9/7 η Τουρκια κτυπα..........................
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
την Κυπρο

Re: MHNYMA

287
αιτωλος έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Από το στόμα σου,και στου Αυγουστου το αφτι!!!!!
Γιωργο θα μου επιτρεψεις να το παιξω λιγο Γιωργος;;
Ναι ειπες;;;;;;Δεν ακουσαααααααααααα
Αααα ναι. :flag
Το λοιπον
Απο αυριο ξεκινα συνεχιζεται το παγκοσμιο οικονονομικο κραχ.
Την τεταρτη 8/7 παραιτειται ο τυφλος και κασσιδιαρης Παυλοπουλος και εχουμε πολιτειακη ανωμαλια.
Την πεμπτη 9/7 η Τουρκια κτυπα..........................

την Κυπρο
Αυτό το σενάριο το είχα κάπως έτσι και εγώ τις τελευταίες μέρες στο μυαλό και προσθέτω πως αυτή η πολιτειακή ανωμαλία αποκατασταθεί με τον βασιλιά!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”