Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

10
georgekemkas έγραψε:Αν και τέκτονας ο Λιακόπουλος έχει δίκιο σ'αυτό.

Για καντο πιο λιανά αυτό αν θες.
1)Πως γνωριζεις οτι ειναι τέκτονας ο Λιακοπουλος , και
2)σε τι εχει δικιο;
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

11
1)Ο Λιακόπουλος έδωσε διαλέξεις εδώ στην Κύπρο κεκλεισμένων των θυρών ως καλεσμένος σε δυο εκδηλώσεις των Lions international & Rotary international!!

Οι οποίες έβγαλαν ανακοινώσεις τύπου (επειδή δημιουργήθηκε σάλος γιατί ήταν οι συνεδριάσεις κεκλεισμένων των θυρών) στις οποίες έλεγαν ότι συζητήσαμε για τις εξελίξεις στην Μέση ανατολή.

2) Έχει δίκιο στο γεγονός ότι το Τραχώνι είναι απάτη.

Και τέλος τον ΕΧΩ δει να βγαίνει από τουρκικό καζίνο στην κατεχόμενη Κερύνεια.

'Ενας απο την παρέα μου του μίλησε και του είπε. δεν ντρέπεσαι που παίζεις στα τούρκικα καζίνο και μας κάνεις τον θρήσκο εδώ ήταν το σπίτι του πατέρα μου!

Αυτός από την παρέα μου που του το είπε αυτό, ανήκει στην οικογένεια του το κλεμμένο(απο τους τούρκους) οικόπεδο πάνω στο οποίο έχτισαν παράνομα οι Τούρκοι το καζίνο.

Μην παριστανούν τους καλούς χριστιανούς και πατριώτες !!

Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

12
Όμως, αν δε κάνω λάθος, ο Λιακόπουλος είχε εκδόσει το βιβλίο με τις προφητείες στο Τραχώνι και ήταν θερμός υποστηρικτής τους. Οπότε πως λες ότι "έχει δικίο στο γεγονός ότι το Τραχώνι είναι απάτη".
Οφείλω να σου πω ότι είναι εντυπωσιακά τουλάχιστον αυτά που υποστηρίζεις για το Λιακό. Δε του φαίνεται με τίποτα. Κι εγώ προσωπικά δε του το 'χα να είναι τέτοιος που λες. Χωρίς να μπορώ να αποκλείσω τίποτε.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

13
Θα πρέπει να μελετήσεις για τους τέκτονες τον τρόπο που λειτουργούν τον τρόπο λειτουργίας της τεκτονικής στοάς και το είδος των αποστολών την οποία θα πρέπει να εκτελέσει κάθε ΕΠΩΝΥΜΟ μέλος και γενικότερα κάθε τέκτονας.

Υπάρχουν ιερείς τέκτονες-δημοσιογράφοι ( λιγότερο ή καθόλου γνωστοί)-στρατιωτικοί- άνθρωποι της διπλανής πόρτας και βεβαίως πολιτικοί.

Τους αναθέτουν κάποιες αποστολές τις οποίες πρέπει να εκτελέσουν.

Του Λιακόπουλου του ανέθεσαν να παριστάνει τον θρήσκο μέσω τηλεόρασης και με το συγγραφικό του έργο και γενικότερα να έχει αυτήν την συμπεριφορά.

Ο Λιακόπουλος πηγαίνοντας στο καζίνο στα κατεχόμενα έκανε ένα μεγάλο λάθος για το οποίο θα τιμωρηθεί βάσει των κανονισμών του τάγματος που ανήκει.

Θα είναι μια ήπια τιμωρία σε σχέση με τιμωρίες που εφαρμόζουν σε τέτοια λάθη μελών άλλα τάγματα.

Στην ΚΚΚ (κου-κλουξ-κλαν) εάν κάνει ένα μέλος κάτι τέτοιο (χαλάσει την εικόνα που έχει σχηματίσει στους απλούς ανθρώπους και στην κοινή γνώμη) η ποινή είναι εκτέλεση.

Οι αποστολές που τους αναθέτουν έχουν σαν στόχο των έλεγχο των μαζών.Και ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να ελεγχθούν οι μάζες;

Η σωστή χρήση από τα μασονικά τάγματα των μέσων ενημέρωσης και των εκπροσώπων τους.

Και άλλα τάγματα (Skulls & Bones για παράδειγμα) λειτουργούν έτσι.

Όπως και η λέσχη Bilderberg.

Ανέθεσε στο μέλος της Γιώργο Παπανδρέου ως πρωθυπουργός της Ελλάδας να προσφύγει στο ΔΝΤ

Ανέθεσε στο μέλος της Λουκά Παπαδήμο ως πρωθυπουργό να εκτελεί τα μετρά τα οποία θέτει σαν όρους στην Ελλάδα το ΔΝΤ κάθε φορά που πρόκειται να δώσει την επόμενη δόση δανείου.

Ανέθεσε στο μέλος της Ντόρα Μπακογιάννη να παραιτηθεί από την ΝΔ και να φτιάξει το δικό της κόμμα με σκοπό όταν χρειαστεί να χρησιμοποιηθεί καταλλήλως.

Τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως ΘΕΛΟΥΝ να τα βλέπουμε.

Ως αναφορά το Τραχώνι τονίζω και πάλι ότι η υπόθεση έχει κλείσει ως απάτη με δικαστική απόφαση και μάλιστα 2 άτομα έχουν πάει φυλακή

Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

14
Φίλε μου, σωστά είναι όλα αυτά που λες για τους τέκτονες, τα γνωρίζω. Άλλη ήταν η ερώτησή μου.Τέλος πάντων.
Τώρα, για τα πρόσωπα που αναφέρεις, σε ποια στοά-λέσχη-τάγμα ανήκουν, δε μπορώ να είμαι σίγουρος, όπως φαίνεσαι να είσαι εσύ, ούτε για την αποστολή τους. (Που κατά τη γνώμη μου δεν περιορίζεται σε μόνο μία). Μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω βάσει λογικής και ενδείξεων. Έχω ακούσει για τον ΓΑΠ ότι ανήκει στους ροδόσταυρους, υπάρχει και φωτογραφία όπου απεικονίζεται με τη στολή τους.Νάτη:
Εικόνα
Για τον Παπαδήμο είναι γνωστό ότι ήταν μέλος της τριμερούς επιτροπής και στέλεχος της Παγκόσμιας Τράπεζας. Βέβαια, τίποτα δεν αποκλείει το γεγονός ότι μπορεί να ανήκουν και σε άλλες λέσχες (π.χ. Builderberg) ταυτόχρονα.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτοί ανήκουν 100% στη μεγάλη οικογένεια των μασόνων (ας τους ονομάσουμε όλους έτσι χάριν συντομίας).
Για το Λιακόπουλο όμως, δεν είχα εγώ προσωπικά υπ΄οψη μου τίποτα απ΄όλα αυτά που του καταλογίζεις. Η πρώτη φορά που μαθαίνω τέτοιες πληροφορίες είναι τώρα, με τη μαρτυρία σου. Ήξερα πως είναι ένας άνθρωπος που λέει μια γνώμη, που τέλος πάντων λέει αυτά που πιστεύει και μάλιστα πολλά απ΄αυτά που λέει έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον. Βέβαια, δε μπορούμε να τον εμπιστευτούμε τυφλά, ούτε να τα παίρνουμε όλα σαν πραγματικά. Όμως όλοι έχουν δικαίωμα στο λάθος, κανένας δεν είναι τέλειος ή αλάνθαστος. Το τραχώνι μπορεί απλώς να είναι μια ιστορία όπου κι αυτός "την πάτησε".
Τα λέω όλα αυτά, όχι γιατί είμαι υποστηρικτής ή θαυμαστής του Λιακόπουλου. Τυχαίνει απλά να έχω δει κάποιες εκπομπές του, που μου κέντρισασν οφείλω να πω το ενδιαφέρον, και να έχω διαβάσει κάποια(λίγα) βιβλία του. Όσο μπορώ να εκφέρω γνώμη όμως γι αυτόν, νομίζω ότι δεν δείχνει σημεία τόσο σκοτεινά όπως λες. Το αντίθετο μάλιστα, δείχνει να προβάλλει το Χριστό,την Ορθοδοξία, την αρχαία Ελλάδα,γενικά την ιστορία και τον πολιτισμό των Ελλήνων, καθώς και τη μάχη ενάντια στη ΝΤΠ. Πολύς κόσμος άρχισε να βλέπει τα πράγματα διαφορετικά και να "ξυπνάει" ακούγοντας και διαβάζοντάς τον. Επίσης έχει σίγουρα επαφές με σεβαστούς αποδεδειγμένα γέροντες του Αγίου Όρους, και μεταδίδει τα λεγόμενά τους, καθώς και δέχεται την ευλογία τους. Στην προσωπική του ζωή η εικόνα του είναι αυτή του αφοσιωμένου δουλευταρά οικογενειάρχη, έχει μια πολύτεκνη οικογένεια με μια ευγενέστατη σύζυγο και 6 (!) παιδάκια. Δεν έχει δώσει ποτέ δικαίωμα με περίεργο lifestyle. Έχει δώσει την εικόνα του παραδοσιακού Έλληνα οικογενειάρχη.
Στην επαγγελματική του καριέρα, έχει να παρουσιάσει ένα πλούσιο βιογραφικό, με ανώτατες σπουδές και μάστερ φυσικών επιστημών, έχει διατελέσει μέλος του ΝΑΤΟ, ( που σημαίνει ότι γνωρίζει κάποια πράγματα "από μέσα") και τώρα είναι ένας επιτυχημένος συγγραφέας-επιχειρηματίας.
Πολλοί τον λένε κερδοσκόπο τηλε-πωλητή, αλλά στο κάτω κάτω δεν κλέβει κανέναν. Βιβλία πουλάει, και μάλιστα σε πολύ φτηνή τιμή, και αποδίδοντας το ΦΠΑ στο κράτος κανονικά. Όχι σαν κάτι άλλα λαμόγια που τον κατηγορούν και οι ίδιοι κατακλέβουν.
Θα μπορούσε όλη αυτή η εικόνα να αποτελεί μια βιτρίνα, μια απάτη; Όλα πιθανά είναι βέβαια, δεν μπορώ να αποκλείσω τίποτα, όπως άλλωστε ξαναείπα στο προηγούμενο ποστ.Θεώρησα καλό όμως να αναφέρω μια πιο σφαιρική προσέγγιση του θέματος, γιατί πιστεύω ότι πρέπει να εξετάζουμε πολύ καλά τα δεδομένα όσον αφορά την αξιολόγηση ενός προσώπου.
Και όσο ζούμε μαθαίνουμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Spartan την 04 Φεβ 2012, 15:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

16
Είτε εγινε δικαστηριο,είτε δεν έγινε....είτε μπήκαν κάποιοι φυλακή είτε δεν μπήκαν....
Ενα είναι το θέμα:
Οτι οι Προφητείες του τραχωνίου είναι ψευτικές,όπως και πολλές άλλες Προφητείες.


Το να πεί η εκκλησία της Κύπρου και οποιαδήποτε άλλη εκκλησία,ότι δεν αποδέχεται την τάδε Προφητεία είναι λογικό.

Το να βάζουν μέσα στην φυλακή άτομα για ψευδείς προφητείες πρώτη φορά το ακούω και αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο τότε είναι για γέλια και για κλάματα.

Ψευτικες και διαστρεβλωμενες προφητειες όσες θέλετε.....
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΤΡΑΧΩΝΙΟ...ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!

18
GLADIATOR έγραψε:Μετά την Ανάληψη του Θεανθρώπου οι όσες προφητικές ρήσεις ελέχθησαν
ή
γράφτηκαν, σε καμμία απο αυτές δεν ΄΄πήρε θέση΄΄η Εκκλησία της Ελλάδος
η οποία σοφά και εν πνεύματι έπραξε..
Και τούτο διατί,
κάθε ρήση και γραπτή προφητεία αναμένει την εν χρόνω εκπληρωσή της...
Οπότε γιά κάθε ΄΄προφητεία΄΄...
΄΄αναμένωμεν΄΄..............
η μή πραγματοποιησή της(προφητείας)
αυτοστιγμής εκλαμβάνεται ως κίβδηλη.
GLADIATOR Καλή σου ημέρα. Πιστεύεις ότι ο θεός θα αναδείξει τον Γιαννάκη??????
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”