Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

3
dimitrios έγραψε:αγιος..ανθρωπος..και δυνατος..υπαρχουν πολλα βιντεο....ειναι πραγματικος παπας και εχει κανει εργο!!!
νομίζω Δημήτρη έχω την ίδια γνώμη αν και τώρα τελευταία έπεσε στην αντίληψη μου αυτός ο ιερέας. και υπάρχουν πάρα πολλά βίντεο στο διαδίκτυο για να τα παρακολουθήσει κάποιος και να βγάλει τα συμπεράσματα του νομίζω.

Δεν είμαι βέβαια ακόμα απολύτως σίγουρος και αυτό για τον εξής βασικό λόγο.

Ο Πάτερ Αχιλλέως Σάββας είναι πνευματικός του Λιακόπουλου (του γνωστού Λιάκο). Μάλιστα συμμετέχει με αποσπάσματα σε βιβλία του Λιακόπουλου, τον στηρίζει και φυσικά στο τόμο 9 (κουτί πανδώρας) έχει γράψει ο ίδιος ολόκληρη την εισαγωγή του βιβλίου .

Επειδή λοιπόν πολλοί λένε ότι ο Λιάκο είναι αιρετικός, έχω αυτή την απορία. Πως γίνεται ένας άνθρωπος με πνευματικό τον Πάτερ Αχιλλέα να είναι αιρετικός ; και πως γίνεται ο πάτερ να στηρίζει έναν αιρετικό; Εκτός φυσικά αν δεν είναι αιρετικός αλλά επιτελεί κάπου άλλου είδους έργο.

ερώτηση ανοιχτή φυσικά προς όλους.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

6
ακουσα τελευταια μια ομιλια..δεν θυμαμαι μαλλον..απο νικολαο .σωτηροπουλο ανεβασμενο απο τον χρηστη ελλας -ορθοδοξια που μιλα για τον λιακοπουλο..ναι τωρα θυμηθηκα ναι προσφατο βιντεο..που λεει ο κυριος σωτηροπουλος..οτι ο π.σαββας αχιλλεως χρησιμοποιηθηκε...δηλαδη τον ξεγελασε ο λιακοπουλος..μην ξεχναμε πως αυτοι οι ανθρωποι ειναι αγαθοι και οχι πονηροι ο καθενας μπορει να τους εκμεταλευτη...τωρα αν ο καθενας το κανει για την κονομα η ειναι σε πλανη..ο θεος βλεπει..η θεια δικη..υπαρχει..η νεμεσης και το καρμα...η ψυχη του λιακοπουλου ξερει..!!!!αξιζει να την δεις...ολα τα εχει δωσει στους ενωριτες του..παραδειγμα για μιμηση ο π.σαββας αχιλλεως και πραγματικα κοτσια να τα βαζει με ΔΑΙΜΟΝΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΑΝ ΑΓΙΟΣ...(ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ)http://www.youtube.com/watch?v=c5__ZyqdmqM

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

7
emman έγραψε:Τι ωραία που το προωθείς βρε laptona :ex


Ωρίστε λοιπόν η απαντηση σου:

http://www.youtube.com/watch?v=LcbtcJsk9Vk


Το θέατρο του παραλόγου....
Ειλικρινά δεν νομίζω ότι πρόκειται για θέατρο.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πατήρ Σάββας Αχιλλέως

9
dimitrios έγραψε:ακουσα τελευταια μια ομιλια..δεν θυμαμαι μαλλον..απο νικολαο .σωτηροπουλο ανεβασμενο απο τον χρηστη ελλας -ορθοδοξια που μιλα για τον λιακοπουλο..ναι τωρα θυμηθηκα ναι προσφατο βιντεο..που λεει ο κυριος σωτηροπουλος..οτι ο π.σαββας αχιλλεως χρησιμοποιηθηκε...δηλαδη τον ξεγελασε ο λιακοπουλος..μην ξεχναμε πως αυτοι οι ανθρωποι ειναι αγαθοι και οχι πονηροι ο καθενας μπορει να τους εκμεταλευτη...τωρα αν ο καθενας το κανει για την κονομα η ειναι σε πλανη..ο θεος βλεπει..η θεια δικη..υπαρχει..η νεμεσης και το καρμα...η ψυχη του λιακοπουλου ξερει..!!!!αξιζει να την δεις...ολα τα εχει δωσει στους ενωριτες του..παραδειγμα για μιμηση ο π.σαββας αχιλλεως και πραγματικα κοτσια να τα βαζει με ΔΑΙΜΟΝΙΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΑΝ ΑΓΙΟΣ...(ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ)http://www.youtube.com/watch?v=c5__ZyqdmqM

Αν μπορούσες να βρεις αυτή την ομιλία θα σου ήμουν ευγνώμων.

Πάντως ο Πάτερ Σάββας Αχιλλέας τον στήριζε τον Λιακόπουλο πλήρως ως και πριν από 4 μήνες, στο σημείο που παραδέχτηκε ότι το τελευταίο του βιβλίο το οποίο συζητάμε τελευταία λέει μέσα πράγματα που ο ίδιος άκουσε πρώτη φορά.. Θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση αν ξαφνικά έπαυε να τον στηρίζει.

phpBB [video]
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κληρικοί στην υπηρεσία του Χριστού και της Ελλάδας”