Re: Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

10
Τα έχω γράψει και σε άλλα δημοσιεύματα αυτά. Ναι έχουμε μεγάλη ευθύνη γι αυτό έχω πει ότι πρώτα απο μας θα ξεκινήσει ο καθαρισμός γιατί πρέπει να ξαναθυμηθούμε τις ρίζες μας, όταν είμασταν περισσότερο άνθρωποι του συνόλου κι όχι του ατομισμού και μετά στους άλλους. Όσο για τους λάθρο: δεν θέλω τίποτα κακό γι αυτούς να πάνε στις πατρίδες τους θέλω και να αφήσουν ήσυχη τη δική μου. Η Ελλάδα δεν έχει κάνει τίποτα κακό στις πατρίδες τους οπότε μπορούν να την αφήσουν ήσυχη. Έτσι δεχτήκαμε και τους Αλβανούς. Πήρανε τα λεφτάκια μας (το 1/3 του ΑΕΠ τους είναι Ελληνικά λεφτά) έφτιαξαν το κράτος τους και χάλασαν το δικό μας. Αλλά δεν θα λέγαμε τώρα τα ίδια αν μας είχαν ληστέψει εφτά φορές ούτε αν είχανε σκοτώσει τη δική μας μητέρα. Λυπάμαι η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες κι όχι σε όλες τις φυλές της γης. Κι εμείς δε περνάμε καλά ιδίως τώρα τι θα κάνουμε θα πιάσουμε όλα τα κράτη και θα αφήσουμε το δικό μας στο έλεος των ..... άντε να μη πω. Και έχε υπόψη σου ότι δεν στείλανε εδώ τους καλούς κλπ. κλπ. ανοίξανε τις φυλακές τους και στείλανε ό,τι κατακάθι είχανε. Άλλωστε πως να σηκώσει αυτός ο τόπος 5,8 εκατ. λάθρο;;;; Ξαναφτάσαμε στην εποχή της Ηπατίτιδας, χολέρας, ελονοσίας κλπ. Να μη μιλήσουμε για δουλειές άστα να πάνε.... Να μη μιλήσουμε για υγεία και νοσοκομεία που όπου πάνε πάνε τσάμπα ενώ εμείς χρυσοπληρώνουμε και που καταλήξαμε να μην έχουμε φάρμακα... Κι όταν ήταν καλά τα πράγματα ο Έλληνας δεν έβρισκε δουλειά γιατί οι λάθρο που έμεναν είκοσι είκοσι σ΄ένα σπίτι πήγαιναν με ψίχουλα, ο Έλληνας όμως που έπρεπε να ζήσει δε μπορούσε να δουλέψει για τόσο. Καλά τώρα βέβαια που έπαψαν οι δουλειές και πάμε τόσο χάλια ελπίζω να πάνε στα σπιτάκια τους.
Να σου πω και κάτι άλλο εμμάν, καλά είναι στη σφαίρα της φαντασίας, αλλά αν δεν υπήρχαν οι μετακινήσεις του κόσμου κι αν δεν πήγαινε ο καθένας όπου τον βόλευε έστω και για διακοπές και ήταν κλειστά τα σύνορα του κάθε κράτους για όλους, πιστεύω ότι όλοι θα ήταν καλύτερα. Άσε τις εισαγωγές και τις εξαγωγές. Εμείς εισάγουμε τα πάντα και όλα τα λεφτά μας πάνε έξω. Αν όμως έπρεπε να βολευτούμε με ότι βγάζουμε τα λεφτάκια μας θα έμεναν εδώ. Δεν θα κάνανε φτερά. Δεν θα υπήρχαν τόσοι πόλεμοι. Δεν θα υπήρχαν όλοι αυτοί οι διεκδικητές των φιλέτων που έχει η κάθε χώρα γιατί δεν θα μπορούσαν να τα έχουν.
Για παρατήρησε από ποιούς έχουμε πρόβλημα;;; Όλα τα προβλήματα μας είναι από τους ξένους. Αμερική, Ε.Ε. Γερμανία, Τουρκία, Αλβανία, Σκόπια. Και δεν είδα και τους λαούς αυτούς να αρνούνται και να λένε όχι εμείς δεν θέλουμε αυτά τα φιλέτα γιατί δεν είναι δικά μας. Το αντίθετο κάνουν τα πάντα για να τα παρουσιάσουν σαν δικά τους. Όλοι θέλουν από ένα κομμάτι της Ελλάδας δηλαδή των φιλέτων της. όχι εμμάν πες με ρατσίστρια, εθνικίστρια πες με όπως θέλεις αλλά θέλω όλοι τους να αφήσουν ήσυχη τη χώρα μου.

Οι λάθρο στους οποίους πήραν τα πετρέλαιά τους όπως λες παραπάνω οφείλουν να ξεσηκωθούν και να σώσουν τις πατρίδες τους όπως οφείλω κι εγώ να ξεσηκωθώ για τη δική μου.

Όχι δεν θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να ανακατεύομαστε στις δουλειές κανενός κράτους. Μόνοι τους πρέπει να τα βρουν. Σε όποιο κράτος κι αν μπήκαν τρίτοι τάχατες για να βοηθήσουν, βλέπε Αμερική, Γερμανία, Γαλλία, Τουρκία, Ρωσσία, οι σωτήρες του κόσμου, κατέστρεψαν το τόπο με τους πολέμους τους και τις κυριαρχίες τους. Ο λαός από αφέντης του τόπου του έγινε δούλος τους.

Και όσο για το στρατό που στέλνουμε είναι γιατί προφανώς παίρνουμε γραμμή από το νάτο στο οποίο είμαστε και εφόσον παρθούν αποφάσεις από κει πρέπει να ακολουθήσουμε αλλά δε νομίζω ότι λαμβάνουμε μέρος σε πολέμους είμαστε στις ειρηνευτικές δυνάμεις. Πάντως εμείς σε κανένα κράτος δεν κηρύξαμε πόλεμο ή ό,τιδήποτε άλλο ούτε και ζητήσαμε από κανένα τη γη του και το πλούτο του.

Άστα κι εγώ μπορώ να γράφω μέχρι αύριο για όλα αυτά...


Ηρακλή το τετράποδο ήταν η αγαπημένη μου σκυλίτσα που δυστυχώς έχει πεθάνει. Κοίταξε κι αυτή θα ήθελε να ήταν λαμπραντόρ αλλά ήταν μια αλήτισσα από το δρόμο.... Πανέξυπνη... Στεναχωρήθηκα όμως που την έβλεπα, δεν το έχω ξεπεράσει ακομα, κι έτσι την έβγαλα.
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

11
Ηρακλή το τετράποδο ήταν η αγαπημένη μου σκυλίτσα που δυστυχώς έχει πεθάνει. Κοίταξε κι αυτή θα ήθελε να ήταν λαμπραντόρ αλλά ήταν μια αλήτισσα από το δρόμο.... Πανέξυπνη... Στεναχωρήθηκα όμως που την έβλεπα, δεν το έχω ξεπεράσει ακομα, κι έτσι την έβγαλα.
Μπορείς να βάλεις άλλο σκυλάκι άμα θες, μιας και εκτιμώ την αγάπη σου για τα ζώα (κυρίως τα κατοικίδια) :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος King Hercules την 22 Ιούλ 2012, 20:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

12
Να μη μιλήσουμε για υγεία και νοσοκομεία που όπου πάνε πάνε τσάμπα ενώ εμείς χρυσοπληρώνουμε και που καταλήξαμε να μην έχουμε φάρμακα...
Είδες πόσο απάνθρωπα πλάσματα είναι αυτοί που μας κυβερνούν;

Τις προάλλες η ΔΕΗ έκοψε το ρεύμα σε συνανθρώπους μας που έπασχαν από ανίατες ασθένειες επειδή το ίδρυμα που τους φιλοξενούσε αδυνατούσε να πληρώσει το χαράτσι του ληστρικού τέλους ακινήτων...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το μεταναστευτικό ζήτημα”