Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

1
Εικόνα
Βαρέθηκα να ζω στο κέντρο της Αθήνας από τότε που γεννήθηκα και να ακούω από δημοσιογράφους και πολιτικούς να υποστηρίζουν τους μετανάστες ενώ αυτοί μένουν στα βόρεια -ή όποια- προάστια.

Βαρέθηκα να μου μιλάει ο Τριανταφυλλόπουλος και οι άλλοι, για ξενοφοβία και ρατσισμό,"έξω από το χορό", από την ασφάλεια του πολυτελούς σπιτιού τους.

Βαρέθηκα να βλέπω στην πολυκατοικία μου μαύρους να έχουν ζωντανές κότες μέσα στο διαμέρισμά τους για να πάνε να τις πουλήσουν τη Κυριακή στο παζάρι. Αδιαφορώντας για στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής και για το αν μένω ακριβώς από πάνω τους με το 35 ημερών παιδί μου.

Βαρέθηκα να τους βλέπω να κάνουν κακό στην πατρίδα μου πουλώντας παράνομα κινέζικα προϊόντα στους δρόμους. Χωρίς αποδείξεις αγοράς χωρίς κανέναν από τους κανόνες εμπορίου.

Βαρέθηκα να τους βλέπω να ξυπνάνε στις 12 και να βάζουν μουσικές "μάο-μάο" και να περιμένουν μόνο πότε έχει πανηγύρι ή λαϊκή για να δουλέψουν. Δε νομίζω η πατρίδα μου να είχε ανάγκη τέτοιους "εργαζομένους" και αναρωτιέμαι γιατί να τους περιθάλπει.

Βαρέθηκα να βλέπω έναν οκνηρό Πακιστανό επαγγελματία-ζητιάνο, 1 χρόνο τώρα, σε "χλιδάτο" φανάρι βορείων προαστίων να ζητάει λεφτά. Όταν δεν τον βλέπουν ανάβει και τσιγάρο το οποίο κρύβει όταν περάσει αυτοκίνητο για να μη του χαλάσει το image του κακομοίρη.
Δε νομίζω ότι η πατρίδα μου έχει ανάγκη τέτοιους "εργαζομένους".

Βαρέθηκα να μην ξέρω τι να πω στον μεγάλο μου γιο (3,5 ετών) όταν με ρωτάει τι είναι αυτές οι μαύρες (πουτάνες) που κάνουν πιάτσα στην Πατησίων.

Βαρέθηκα να περνάω από το γκέτο της Δροσοπούλου και να με κοιτάνε οι μαύροι, ως ...Αμερικάνοι μαύροι από το Μπρόνξ, που "έχουν τους φίλους τους και δεν σηκώνουν και πολλά γιατί είναι πολλοί και "bad". Δεν νομίζω ότι η πατρίδα μου έχει ανάγκη τέτοια υποβάθμιση στα ακίνητα της Κυψέλης και άλλων περιοχών επειδή απ' έξω ουρλιάζουν οι μαύροι.

Δεν νομίζω ότι είναι ωραίο να ακούω εγώ και η οικογένειά μου, στην πατρίδα μου, τον ιμάμη να ψέλνει από τη τηλεόραση γιατί ο μωαμεθανός γείτονάς μου νοστάλγησε την θρησκεία του.

Δεν νομίζω ότι είναι ωραίο να κάνουν κατάληψη οι Πολωνοί και οι Αλβανοί πίνοντας μπύρες έξω από το σπίτι μου όποια ώρα γουστάρουν.

Δεν καταλαβαίνω γιατί όταν νοικιάζουν ένα διαμέρισμα παρουσιάζονται δύο και την άλλη μέρα κοιμούνται μέσα 12. Δεν έχω λεφτά κύριε δημοσιογράφε "δίκαιε και προστάτη μεταναστών" να πάω τη γυναίκα μου να γεννήσει όπως η δική σου σε ιδιωτικό νοσοκομείο. Γιατί η δική μου να περιμένει τη σειρά της πριν την μαύρη και μετά την άλλη μαύρη ενώ η δική σου γέννησε σε μονόκλινο με γαλάζιους και ροζ διαδρόμους; Δεν καταλαβαίνω εσύ γιατί να έχεις κοντά στην μονοκατοικία σου Γάλλο ή Βρετανό γείτονα, ενώ εγώ μια Αιγύπτια με μαντήλα στο κεφάλι.
Δεν νομίζω ότι ήμουν ρατσιστής. Έγινα. Kαι δεν το κρύβω πια...
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

3
Κάνεις λάθος. Καιρός είναι να γίνουμε και ρατσιστές και πατριώτες και εθνικιστές προκειμένου να σώσουμε το τόπο μας. Αυτοί οι παραπάνω οι Επικυρίαρχοι είναι που μας τους στείλανε για να καταστρέψουν την Ελλάδα. Ο καθένας στο τόπο του. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

5
Ναι Ηρακλή μόνο που δε πήγα σε κανενός τον τόπο για τον κλέψω, να τον βιάσω, να τον σκοτώσω, να του βάλω φωτιά στα δάση του κλπ. κλπ.....
Δεν πήρα τα λεφτά του και τα έστελνα στη δική μου πατρίδα με αποτέλεσμα να φτιάξω τη πατρίδα μου και να χαλάσω τη δική του.
Μια χουφτίτσα είμαστε που δεν αντέχουμε όχι 5,8 εκατ. που είναι οι ξένοι αλλά ούτε και 100 χιλιάδες.
Ειμαι της άποψης ότι ο καθένας πρέπει να ζει εκεί που γεννήθηκε..... και να μη μπερδεύεται κανένας με τα προβλήματα ή τα καλά του άλλου τόπου γιατί τότε αρχίζουν οι πόλεμοι......
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: Δεν ήμουν ρατσιστής. Έγινα...

9
Ζήτω η χρυση αυγη!!!!! :D


Κατερίνα προς Θεού,ο κόσμος δεν φταίει σε τίποτα!

Τα μεγάλα κέντρα της παγκόσμιας ελίτ έφτασαν τον κόσμο εδώ που τον έφτασαν.... και τον ανάγκασαν να μεταναστεύσει για ένα καλύτερο αύριο.


Το ότι μέσα στο σχέδιο ήμασταν εμείς και αυτοί που θα άνοιγαν την πόρτα σε όλους αυτούς,ώστε να μπορέσουν να μπούνε στην ευρώπη..... δεν φταίνε αυτοί,αλλά εμείς!


Οτι πολλοί απο τους λαθρομετάναστες που ήρθαν απο υποανάπτυχα κράτη και έχουν βανδαλιστικές αντιλήψεις,πάλι δεν φταίνε αυτοί,αλλά οι απο πάνω που έχουν κάνει τις αποικίες τους,βγάζουν πετρέλαια κτλ και τους έχουν σαν δούλους μέσα στο ίδιο τους το κράτος.

Και εμείς αν ζούσαμε σε τέτοιο περιβάλλον μπορεί να είμασταν και χειρότεροι!!!


Που ήμασταν λοιπόν τόσα χρόνια όταν έπρεπε να φωνάζουμε για αυτούς?

Που ήμασταν όταν δίναμε βάσεις στους αμερικάνους για να κάνουνε πολέμους?

Που ήμασταν τόσα χρόνια που στέλνουμε στρατεύματα σε άλλα κράτη συμμετέχοντας άμμεσα ή έμμεσα σε όλο αυτό το απάνθρωπο που συντελείται? τρώγοντας πολλά δις ευρώ?

Μπορώ να γράφω με τις ώρες για όλα αυτά που έγιναν χρόνια τώρα,κλείνοντας τα μάτια μας σε όλα,αδιαφορώντας και πίνοντας καφεδάκι,τσιγαράκι και ο μήνας έχει 9.

Και να που τώρα ήρθε και η δικιά μας η σειρά..... διότι όταν δεν κοιτάς και δεν σε νοιάζει για τους γύρω σου,κάποτε θα έρθει και η δικιά σου η σειρά!

Αλήθεια τα τόσα εκατομμύρια που παίρνουν απο την ευρωπαική ένωση για τους λαθρομετανάστες που πήγαν και που πάνε????

Μήπως τα τρώνε οι πολιτικοί μας(όπως έκαναν και με τα δικά μας) και δεν δίνουν μία στους λαθρομετανάστες,ώστε να μην έχουν να φάνε και να αναγκάζονται να οδηγούνται σε εγκληματικές πράξεις?
Μήπως η όλη ιστορία είναι σχεδιασμένη απο τους έξω για να δημιουργήσουν διάφορες κατάστασεις για να κινούν τα νήματα όπως και όποτε θέλουν?


Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι υπέρ των λαθρομεταναστών,όμως κάποια πράγματα πρέπει να τα βλέπουμε ποιο ανθρωπιστικά και να ψάχνουμε την αιτία του προβλήματος!

Οταν κάποιος έρχεται και σε βγάζει απο το σπίτι σου ή στο πολιορκεί,σου σκοτώνει την οικογένεια στα καλά καθούμενα,σε αφήνει χωρίς μοίρα στον ήλιο,να μην έχεις να φας κτλ κτλ και μετά αναγκάζεσαι να μεταναστεύσεις μόνο για να επιβιώσεις λογικό είναι να συμβούν όλα αυτά!


Για να μην γράφω κατεβατά,ελπίζω να καταλάβες τι θέλω να πω....


Εγώ λοιπόν είμαι ρατσιστής όλων των πλουσίων,πολιτικών,ελιτιστών κτλ κτλ :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το μεταναστευτικό ζήτημα”