Re: Αποκωδικοποίηση από Δανιήλ του Θηρίου Αποκάλυψης (Αποκ 13:1-4)

19
Εγω φιλε Laptona θα τολμησω να ισχυριστω οτι ολες οι ερμηνειες ειναι λαθος.
Και ειναι λαθος η αφετηρια των ερμηνειων που τους οδηγει σε αλλες εκτιμησεις.
LAPTONAS έγραψε:Δαν. 7,25 καὶ λόγους πρὸς τὸν Ὕψιστον λαλήσει καὶ τοὺς ἁγίους Ὑψίστου παλαιώσει καὶ ὑπονοήσει τοῦ ἀλλοιῶσαι καιροὺς καὶ νόμον
Το μικρο κερας δεν εχει σχεση με το/α προσωπα του 13ου κεφαλαιου της Αποκαλυψης.Εχει ομως με γεγονοτα που προηγουνται κατα πολυ,χρονικα.
Οσοι εχουν ασχοληθει με τον οικουμενισμο,ευκολα θα καταλαβουν τι σημαινει η παραπανω φραση

Re: Αποκωδικοποίηση από Δανιήλ του Θηρίου Αποκάλυψης (Αποκ 13:1-4)

20
αιτωλος έγραψε:Εγω φιλε Laptona θα τολμησω να ισχυριστω οτι ολες οι ερμηνειες ειναι λαθος.
Και ειναι λαθος η αφετηρια των ερμηνειων που τους οδηγει σε αλλες εκτιμησεις.
LAPTONAS έγραψε:Δαν. 7,25 καὶ λόγους πρὸς τὸν Ὕψιστον λαλήσει καὶ τοὺς ἁγίους Ὑψίστου παλαιώσει καὶ ὑπονοήσει τοῦ ἀλλοιῶσαι καιροὺς καὶ νόμον
Το μικρο κερας δεν εχει σχεση με το/α προσωπα του 13ου κεφαλαιου της Αποκαλυψης.Εχει ομως με γεγονοτα που προηγουνται κατα πολυ,χρονικα.
Οσοι εχουν ασχοληθει με τον οικουμενισμο,ευκολα θα καταλαβουν τι σημαινει η παραπανω φραση
Αν δεν το τεκμηριώσεις δεν μπορεί αποδεκτός ένας τέτοιος ισχυρισμός όπως ξέρεις.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Αποκωδικοποίηση από Δανιήλ του Θηρίου Αποκάλυψης (Αποκ 13:1-4)

21
LAPTONAS έγραψε:Αν δεν το τεκμηριώσεις δεν μπορεί αποδεκτός ένας τέτοιος ισχυρισμός όπως ξέρεις.
Η αρχη ειναι το ημισυ του παντος φιλε Laptona.
To αλλο ημισυ ειναι η ερευνα. :happy2
Εγω απλα θα βοηθησω.
Το μικρο κερας ταπεινωνει τρεις βασιλεις,ενω στη περιπτωση του θηριου οι δεκα δεν λαμβανουν εξουσια(ην)αλλα θα λαβουν απο μια ωρα μετα του θηριου(Αποκ.ιζ'-12)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες και Αποκάλυψη”