Οι Ειδικές δυνάμεις της Ελλάδος πρώτο θέμα στην Κίνα !!!

1
Ενώ κάποιοι δικοί μας βγάζουν την χολή τους εναντίον των Ελληνικών Ενόπλων Δυνάμεων ...Η κινέζικη σελίδα chinanews.com και στην αγγλόφωνη έκδοση της υμνεί τις Ελληνικές Ένοπλες δυνάμεις και αφιερώνει ολόκληρο άρθρο !

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

www.elnewsgr.blogspot.com/2012/04/blog-post_5559.html

Re: Οι Ειδικές δυνάμεις της Ελλάδος πρώτο θέμα στην Κίνα !!!

2
Έχουν αποσιωπηθεί από το ευρύ κοινό οι αμέτρητες διακρίσεις που έχουν λάβει σε συνεκπαιδεύσεις οι Έλληνες καταδρομείς (Σ.Ξ. - Π.Ν. - Π.Α.).
Σχόλιο από πολύ κοντινό μου καταδρομέα (έχοντας περάσει απ'όλα τα σχολεία εντός Ελλάδος και με πλουσιώτατη εμπειρία στο εξωτερικό):

- Αμερικάνοι....."Ναι μεν από τους κορυφαίους και με τεράστια εμπειρία στις επιχειρήσεις, αλλά ουδείς γνωρίζει την αποτελεσματικότητά τους χωρίς την απόλυτη υποστήριξη των μέσων (δορυφόροι,λοιπά βοηθήματα,λογιστική υποστήριξη κλπ)".

- Αγγλία....."Μπορεί να ασχημονούν ως λέσια αναμεταξύ τους,στον αγώνα όμως, "σκυλιάζουν" και τα καταφέρνουν, ο κόσμος να χαλάσει.
Τους λείπει όμως το όραμα πια.Κι αυτοί στηρίζονται σε μεγάλο βαθμό στην έξωθεν υποστήριξη."

- Ισραήλ....."Προσήλωση στο καθήκον,λειτουργούν σαν οι γέφυρες πίσω τους να είναι όλες γκρεμισμένες.Φέρουν εμπειρία από επιτυχείς και εξαιρετικά ανορθόδοξες επιχειρήσεις.Με, αλλά και χωρίς υποστήριξη."

- Ελλάς....(Το σχόλιο δικό μου):Άξια τέκνα-απόγονοι του Ιάσονα και του Οδυσσέα.Η ποιότητα του έμψυχου υψηλότατη,καθώς και το φρόνημα επίσης.Το τελευταίο όμως βάλλεται από τους φοβικούς κυβερνήτες μας....

Από κει και πέρα ακολουθούν οι υπόλοιπες (ΝΑΤΟ) δυνάμεις με τυποποιημένα χαρακτηριστικά.

- Τουρκία....Αν κάποιος γυρίσει το κάδρο ανάποδα,θα τη δει να φιγουράρει στις πρώτες θέσεις....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: Οι Ειδικές δυνάμεις της Ελλάδος πρώτο θέμα στην Κίνα !!!

3
ΤΗΛΕ-ΜΑΧΟΣ έγραψε:
- Τουρκία....Αν κάποιος γυρίσει το κάδρο ανάποδα,θα τη δει να φιγουράρει στις πρώτες θέσεις....
Δυστυχώς στην εξωτερική πολιτική όμως είναι μίλια μπροστά...

Καλά να πάθουμε με αυτούς που εκλέγουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφορες συζητήσεις και θέματα.”