Αυτός είναι ο νεοναζί πρόεδρος του κόμματος στο Περού που θα

1
Αυτός είναι ο νεοναζί πρόεδρος του κόμματος στο Περού που θα κατέβει νόμιμα στις εκλογές





Εικόνα





Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, το αρμόδιο κρατικό Όργανο του Περού για τις εκλογές (JNE) συμπεριέλαβε στους καταλόγους ένα κίνημα νεοναζί με έδρα την πόλη Τάκνα, του οποίου ο πρόεδρος, Ricardo de Spirito Balbuena, υποστηρίζει ότι «η Δημοκρατία είναι ένα σκουπίδι» και ντύνεται αυτός αλλά και οι οπαδοί του με μια στολή όμοια με αυτές που χρησιμοποιούσε ...
ο χιτλερικός στρατός.



"Δεν είμαι νεοναζί, είμαι εθνικιστής Χριστιανός"

Το Κίνημα κόμματος Εθνική Χριστιανική Αυτόνομη Ενότητα (Igualdad Nacional Cristiana Autónoma, INCA) χρησιμοποιεί σαν σύμβολο μια παραλλαγμένη σβάστικα την οποία χρησιμοποιούσε και σε μια παλαιότερη οργάνωση της οποίας ηγείτο το 2002. Όπως μεταδίδει η ανταποκρίτρια του americalatina.com.gr στο Περού, Denisse Sotomayor, ο Ντε Σπίριτο πέρασε για ένα πολύ σύντομο χρονικό διάστημα από το κόμμα του Περού APRA και είναι γνωστός ως ο «Αδόλφος Χίτλερ της Τάκνα». Ακραίος αντιεβραίος , υποστηρίζει ότι "το Περού και η Βολιβία έχουν καταδικαστεί από τον σιωνισμό των Εβραίων για να εξαφανιστούν από τη γη". Τον Ιανουάριο του 2005 το περιοδικό Caretas παρουσίασε ένα ντοκουμέντο με την αντιεβραϊκή προπαγάνδα του και την εχθρική στάση του προς την Χιλή. Ο ίδιος αρνείται ότι είναι νεοναζί και ότι η ιδεολογία του είναι ναζιστική. Για τον εαυτό του λέει: "Είμαι εθνικιστής Χριστιανός".

http://www.americalatina.com.gr

τροκτικο
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Αυτός είναι ο νεοναζί πρόεδρος του κόμματος στο Περού πο

2
:χουχου

Αφήστε τα νεο-ταξικά ΜΜΕ να μας ενημερώσουν ! :happy2

Να μας εκπαιδεύσουν... :541

Να μας συμμορφώσουν... :0307
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο τον υπόλοιπο κόσμο”

cron