«Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές εκδηλώσει

1
Αχμαντινετζάντ: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις»

Ο Ιρανός πρόεδρος Μαχμούντ Αχμαντινεζάντ δήλωσε σήμερα ότι οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις της Κυριακής στο Ιράν αποτελούν «ένα σενάριο γραμμένο από τους Σιωνιστές και τους Αμερικανούς».

«Οι διαδηλώσεις αυτές ήταν ένα σενάριο γραμμένο από τους Σιωνιστές και τους Αμερικανούς(...)που ήταν οι μόνοι θεατές», ανέφερε ο Ιρανός πρόεδρος σύμφωνα με το πρακτορείο IRNA, στο πρώτο σχόλιό του για τις διαδηλώσεις που είχαν αποτέλεσμα να χάσουν την ζωή τους οκτώ άνθρωποι.

Ήταν οι σημαντικότερες και αιματηρότερες διαδηλώσεις μετά από αυτές που ακολούθησαν την πολυσυζητημένη επανεκλογή του στην προεδρία μετά τις εκλογές του Ιουνίου.

«Το ιρανικό έθνος έχει δει πολλές τέτοιες μασκαράτες. Οι Σιωνιστές (Ισραήλ) και οι Αμερικανοί έδωσαν εντολή για την μασκαράτα», φέρεται να δήλωσε ο Αχμαντινεζάντ.

Τρομοκρατική η δολοφονία του ανηψιού του Μουσαβί

Ο ανηψιός του ηγέτη της ιρανικής αντιπολίτευσης Μιρ Χοσέιν Μουσαβί δολοφονήθηκε από «τρομοκράτες» σε ένα επεισόδιο άσχετο με τις αντικυβερνητικές διαδηλώσεις της περασμένης Κυριακής, υποστηρίζει σήμερα η ιρανική αστυνομία.

«Ο Σαγιέντ Αλί Μουσαβί, ο οποίος δεν ήταν παρών στις σκηνές της εξέγερσης, δολοφονήθηκε από πυροβόλο όπλο, με το οποίο έβαλαν από παρακείμενη οδό την Κυριακή περί το μεσημέρι άτομα, τα οποία επέβαιναν σε αυτοκίνητο», τονίζει η αστυνομία σε ανακοινωθέν της, το οποίο δημοσιεύεται στον ιρανικό Τύπο.

«Επιπλέον, αυτός διακομίστηκε με αργοπορία στο νοσοκομείο, γεγονός που τον έκανε να χάσει πολύ αίμα και να καταλήξει. Εξαντλητική έρευνα διεξάγεται για να εντοπισθούν οι τρομοκράτες, οι οποίοι ευθύνονται για το επεισόδιο αυτό», τονίζεται στο ανακοινωθέν.

Τουλάχιστον οκτώ άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους, μαζί με τον ανηψιό Μουσαβί, στις αντικυβερνητικές διαδηλώσεις κατά της κυβέρνησης του προέδρου Μαχμούντ Αχμαντινετζάντ.

www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές εκδηλώσει

2
dominique έγραψε:Αχμαντινετζάντ: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις»
Δικός μας, ο μόρτης ! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές εκδηλώσει

3
Aυτος κατι ξερει και τα λεει,δεν ειναι πρωτη φορα που τρομοκρατικες ενεργειες ή διαδηλώσεις ειναι υποκινουμενες απο αλλες κυβερνησεις
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές εκδηλώσει

4
KostasL έγραψε:
dominique έγραψε:Αχμαντινετζάντ: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις»
Δικός μας, ο μόρτης ! :cooll


Μάλλον δικός τους θα έλεγα εγώ ότι είναι :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές εκδηλώσει

5
emman έγραψε:
KostasL έγραψε:
dominique έγραψε:Αχμαντινετζάντ: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις»
Δικός μας, ο μόρτης ! :cooll


Μάλλον δικός τους θα έλεγα εγώ ότι είναι :cooll
Κι εμείς δικοί τους είμαστε... :hmmm
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: «Αμερικανο-σιωνιστικό σενάριο οι αντικυβερνητικές εκδηλώσει

6
Για να είμαι ειλικρινής είμαι λίγο μπερδεμένος με τον Αχμαντινετζάντ.

Δίνω περισσότερες πιθανότητες ότι είναι ένας απο αυτούς.

Βασικά για όλους τους πρωθυπουργους την ίδια εντύπωση έχω.


Ολοι αποσκοπούν και σε κάτι,ώστε να μπορούν να πρωοθούν τα σχεδια τους.

Το ξέρω θα με πείς ότι είμαι ακραίος συνωμοσιολόγος,αλλά η καχυποψία μου χτυπάει κόκκινο και τα σεναρια τρέχουν δεκάδες απο το μυαλο μου!!! :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο τον υπόλοιπο κόσμο”