Re: ΣΟΙΜΠΛΕ: ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η Ε.Ε. ΟΠΩΣ ΟΙ ΗΠΑ – ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

19
Ax,βρε Γιώργο πάλι άλλα σου δείχνω και άλλα μου λές.


Πες μου τι ακριβώς λέει εδώ:

ΤΟ ΘΗΡΙΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΕΙΔΕΣ ΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΛΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΒΗ ΕΚ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΓΗ ΕΙΣ ΑΠΩΛΕΙΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΘΑΥΜΑΣΕΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΕΝ ΤΩ ΒΙΒΛΙΩ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΑΠΟ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΚΟΣΜΟΥ ΒΛΕΠΟΝΤΕΣ ΤΟ ΘΗΡΙΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΗΝΑΙ


......................................................................


Γιατί μου αναλύεις τα κεφάλια εφόσον λέει ξεκάθαρα ο Ιωαννης τι ακριβώς είναι:

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥΣ Ο ΕΧΩΝ ΣΟΦΙΑΝ ΑΙ ΕΠΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΤΑ ΟΡΗ ΟΠΟΥ Η ΓΥΝΗ ΚΑΘΗΤΑΙ ΕΠ ΑΥΤΩΝ

Αλλο οι κεφαλές λοιπόν και άλλο οι βασιλείς!


Πόσο ποιο απλά να τα γράψει ο Ιωαννης δηλαδη......???
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΣΟΙΜΠΛΕ: ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η Ε.Ε. ΟΠΩΣ ΟΙ ΗΠΑ – ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

20
Αυτο το θηρίο που λες,είναι το πρώτο θηρίο,ο Διάβολος!Στην Αποκάλυψη υπάρχουν 3 θηρία:Το κοκκινο,αυτο που είναι όμοιο παρδάλει,με πόδες άρκου,και στόμα λέοντος,και αυτό με τα δύο κέρατα που ανεβαίνει απο την γη.
Το πρώτο είναι ο Σατανάς,το δεύτερο ο Αντίχριστος και το τρίτο ο Ψευδοπροφήτης.Εσυ μπερδεύεις το πρώτο με το δεύτερο,ενω είναι ξεκάθαρο οτι προκειται για διαφορετικά θηρία....

Re: ΣΟΙΜΠΛΕ: ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η Ε.Ε. ΟΠΩΣ ΟΙ ΗΠΑ – ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

21
Γιατι δεν συνεχίζεις το εδάφιο,να καταλάβεις καλύτερα για τι πρόκειται;

''Ωδε ο νους ο έχων σοφίαν' αι επτά κεφαλαί όρη επτά εισιν,όπου η γυνή κάθηται επ'αυτών΄

Και λέει παρακάτω:

''και βασιλείς επτά εισιν (σ.σ εξηγεί δηλαδή οτι είναι 7 βασιλείς)'οι 5 έπεσαν,ο εις εστίν ο άλλος ούπω ήλθε,και οταν έλθη ολίγον αυτόν δει μείναι''

Είδες οτι έχει συνέχεια;Και οτι οι κεφαλές,εκτός απο όρη,είναι και βασιλείς;;;

Re: ΣΟΙΜΠΛΕ: ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η Ε.Ε. ΟΠΩΣ ΟΙ ΗΠΑ – ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

22
Αυτο το θηρίο που λες,είναι το πρώτο θηρίο,ο Διάβολος!Στην Αποκάλυψη υπάρχουν 3 θηρία:Το κοκκινο,αυτο που είναι όμοιο παρδάλει,με πόδες άρκου,και στόμα λέοντος,και αυτό με τα δύο κέρατα που ανεβαίνει απο την γη.
Το πρώτο είναι ο Σατανάς,το δεύτερο ο Αντίχριστος και το τρίτο ο Ψευδοπροφήτης.Εσυ μπερδεύεις το πρώτο με το δεύτερο,ενω είναι ξεκάθαρο οτι προκειται για διαφορετικά θηρία....

Δηλαδή ρε Γιώργο το αποσπασμα που σου έβαλα για ποιο Θηρίο λέει?



ΤΟ ΘΗΡΙΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΕΙΔΕΣ ΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΛΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΒΗ ΕΚ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ


Το παραπάνω δηλαδή μιλάει για τον διάβολο? :119


Γιατι δεν συνεχίζεις το εδάφιο,να καταλάβεις καλύτερα για τι πρόκειται;

''Ωδε ο νους ο έχων σοφίαν' αι επτά κεφαλαί όρη επτά εισιν,όπου η γυνή κάθηται επ'αυτών΄

Και λέει παρακάτω:

''και βασιλείς επτά εισιν (σ.σ εξηγεί δηλαδή οτι είναι 7 βασιλείς)'οι 5 έπεσαν,ο εις εστίν ο άλλος ούπω ήλθε,και οταν έλθη ολίγον αυτόν δει μείναι''

Είδες οτι έχει συνέχεια;Και οτι οι κεφαλές,εκτός απο όρη,είναι και βασιλείς;;;
Τι ακριβώς να δώ?

Που ακριβώς λέει ότι οι κεφαλές είναι και βασιλείς?

Επειδή τυχαίνει να έχουν τον ίδιο αριθμό?

Μα σου λέει οι 5 βασιλείς έπεσαν κτλ κτλ

11 ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΡΙΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΓΔΟΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΕΠΤΑ ΚΑΙ ΥΠΑΓΕΙ ΕΙΣ ΑΠΩΛΕΙΑΝ

Πως γίνεται το Θηρίο το οποίο ήταν και δεν είναι αν και είναι να είναι εκ των 7?

Αρα μιλάει για κάποιο Θηρίο το οποίο υπήρχε κάποτε(υπάρχει και τώρα αλλά δεν έχει μεγάλη δύναμη) και τώρα θα "ξαναγεννηθεί".

Και πάμε τωρα για τους βασιλείς που μιλάει για το Θηρίο εκ Αβύσσου:

ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΚΑ ΚΕΡΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΑ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΟΙΤΙΝΕΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΝ ΔΕΝ ΕΛΑΒΟΝ ΕΤΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑΝ ΩΡΑΝ ΛΑΜΒΑΝΟΥΣΙΝ ΕΞΟΥΣΙΑΝ ΩΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ

Τα δέκα κέρατα είναι λοιπόν οι βασιλείς για την χρονική περίοδο του Θηρίου εκ Αβύσσου.

Οι 7 βασιλείς είναι απλώς μια πληροφορία που μας λέει ότι οι άλλοι έπεσαν και τωρα περιμένουμε τον Αντίχριστο.

Ομως για πες μου όλα αυτά τι σχέση έχουν με την Ευρωπαική ένωση???
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΣΟΙΜΠΛΕ: ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η Ε.Ε. ΟΠΩΣ ΟΙ ΗΠΑ – ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

23
emman,
το θηρίο που ήταν και δεν είναι,είναι ο Διάβολος,ο Σατανάς.Αυτός ήταν και πλέον δεν είναι διότι καταργήθηκε απο την θυσία του Ιησού Χριστού στον σταυρό.Απο τότε,καταργήθηκε ο διάβολος,''δέθηκε'' για 1000 χρόνια.Και θα ξαναλυθεί πάλι,για ορισμένο καιρό,με την εμφάνιση στο προσκήνιο του Υιού του Διαβόλου,Αντίχριστο.

Μα σου έβαλα το χωρίο,μελετησέ το καλά:''''Ωδε ο νους ο έχων σοφίαν' αι επτά κεφαλαί όρη επτά εισιν,όπου η γυνή κάθηται επ'αυτών' και βασιλείς επτά εισιν 'οι πέντε έπεσαν,ο εις εστίν ο άλλος ούπω ήλθε,και οταν έλθη ολίγον αυτόν δει μείναι''(Αποκ.κεφ.ιζ'στιχ 9-10).Λέει δηλαδή,οτι εκτός απο όρη είναι και βασιλείς....Το λέει ξεκάθαρα,γιατί μπερδεύεσαι;

Το οτι είναι η Ευρωπαική Ένωση είναι μια δικιά μου ερμηνεία.Δεν ξέρω αν είναι σωστή,αλλά δεν υπάρχει και άλλη αυτοκρατορία σήμερα,ικανή να υποδουλώσει το Ισραηλ τον επόμενο χρόνο που απομένει,είναι λίγος ο χρόνος να σχηματιστεί κάτι άλλο...Η ΕΕ είναι έτοιμη.

Re: ΣΟΙΜΠΛΕ: ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η Ε.Ε. ΟΠΩΣ ΟΙ ΗΠΑ – ΝΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

27
Αυτό το λέω,διότι πλέον έχω χάσει την προηγούμενη σιγουριά μου οτι είμαστε τώρα στον καιρό του Αντιχρίστου.Το 2011 ήμουν 100% σίγουρος,δεν έβλεπα μπροστά μου.....Το 2012 ήμουν 90% σίγουρος,ενώ σήμερα το ποσοστό έχει πέσει στο 50%-50%.Και θα αφαιρείται ένα 5% κάθε μήνας του 13 που θα περνάει και Αντίχριστος δεν θα εμφανίζεται,μέχρι το 0% τέλη Δεκέμβρη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο τον υπόλοιπο κόσμο”